Syrosa Marema Toscana

 

Syrosa Marema Toscana
0.75L / 13%

 Rrushi i sapo zgjedhur është shtypet me delikatesë dhe musti fermentohet në enë inoksi në një temperaturë të ulët (15 ° -18 °). Vera pastaj vjetërohet në majanë e saj për afërsisht pesë muaj.

Toka aluvionale është e përshtatshme për zhvillimin e hardhive të forta dhe të qëndrueshme të cilat janë në gjendje të sigurojnë rrushin aromatik ideal për prodhimin e një vere moderne.

Ngjyrë trëndafili të butë me nuanca koralesh.

Aromë e livandës dhe manave të kuqe, siç është tipike për rrushin Syrah, lë të kuptohen mandarinat dhe agrumet.

E përsosur si aperitiv. Ideale me pjatat e peshkut të papërpunuar, tartare salmon dhe ton, peshk të skuqur dhe mish të bardhë.


CONVERSATION